Ізолента — саме таким русизмом заведено називати в побуті ізоляційну стрічку. Проте ми будемо зосереджуватися не на назві, а на базових характеристиках цього ізоляційного матеріалу. Розглянемо основні переваги та різновиди ізоляційної стрічки. 

Що ж таке ізоляційна стрічка? 

Це один із різновидів витратного ізоляційного матеріалу, котрий найчастіше вживається для ізоляції кабельної продукції. Матеріал випускається у вигляді стрічки різної довжини (від 1.4 до 2 см) та ширини (до 0.035 см). 

gallery-image

Ізоляційна стрічка може мати одну чи обидві сторони клейкими. Ізоляційна стрічка випускається в базових білому та чорному кольорі, однак в асортименті більшості виробників можна зустріти й інші кольори цього матеріалу. Завдяки кольоровим ізоляційним стрічкам можна легко та просто робити маркування кабелів. Основна сфера застосування ізоляційної стрічки — електромонтажні роботи, проте цей матеріал необхідний і в домашньому господарстві, і в різних галузях промисловості. 

Серед основних характеристик ізоляційної стрічки відзначимо: 

  • температурний діапазон від -30 до +60 градусів; 
  • розтягнення від 100 до 150%; 
  • здатність витримувати напругу до 5000 В; 
  • стійкість до навантажень в 14.7 МПа.

Ізоляційна стрічка витримує високу напругу, високий рівень вологості та вплив перепадів температур. Такі властивості роблять цей матеріал універсальним в різних галузях промисловості.

До ключових переваг електроізолюючої стрічки варто віднести: 

  • чудова клейкість; 
  • стійкість до високої напруги; 
  • високий рівень міцності; 
  • еластичність; 
  • відсутність токсичних компонентів у складі самої стрічки та клею; 
  • захист від загорання. 

З яких матеріалів виготовляється ізоляційна стрічка? 

Найпоширенішими вважаються такі матеріали: ПВХ, текстиль, рідше використовуються гума, скловолокно. 

gallery-image

Стрічка на основі ПВХ відрізняється доступною ціною, високими адгезійними властивостями, гарними показниками еластичності. Єдиний недолік такої стрічки – легка плавкість, тому її не можна використовувати на об’єктах, котрі нагріваються до високих температур.

Ізострічка на тканинній основі відрізняється термостійкістю, стійкістю до зношування, механічних навантажень. Серед недоліків: слабка герметичність, захищеність від вологи, низький рівень еластичності. 

Ізострічка на основі гуми — виріб відрізняється високим рівнем пластичності, однак він виготовляється без клейкого шару. При намотуванні на поверхню, така стрічка злипається, формуючи герметичний шар.

Стрічка на основі скловолокна стійка до нагрівання, зокрема витримує температуру до 200 градусів, без зміни характеристик та властивостей. 

Обрати потрібну саме вам ізоленту вам допоможуть працівники магазину Comtrade.